ZOOfanatika 2020 - informace
 

ZOOFanatika 2020
7. ročník Slovanského setkání sběratelů zoo-materiálů a zoo-fanoušků

KDY A KDE
17. - 19. dubna 2020 V náhradním termínu od 9. do 11. října 2020 v Zoologické zahradě Ostrava (www.zoo-ostrava.cz).
 


PŘÍJEZD AUTEM
služebním vjezdem (v mapě č. 2, GPS: 49°50'42.121"N, 18°19'02.631"E) na služební parkoviště (v mapě č. 3), neparkujte na hlavním parkovišti u vchodu do zoo! Parkování v průběhu ZOOFanatiky na stejném místě.
Cesta na parkoviště: nalevo od vchodu, vedle veřejného parkoviště je ulice Stromovka a 150 m od křižovatky je vpravo služební vchod, za ním (již v areálu zoo) rovně a na první ostré odbočce vpravo (směrem k plameňákům).
Parkujte auta co nejblíže k sobě, i za sebou - i za cenu, že jeden zablokuje druhého (stejně budete odjíždět společně) - musí se vejít i auta zoo a personálu zoo!
 


PŘÍJEZD VEŘEJNOU DOPRAVOU
nemáte-li vlastní auto, je nejvýhodnější domluvit se s některým z dalších účastníků, kteří pojedou autem - to lze např. prostřednictvím Facebooku ZOOfanatiky.
Spoje do zoo, pokud přijedete veřejnou dopravou:
Vlak: z hlavního nádraží trolejbusem č. 102 do zastávky Vozovna trolejbusů - 3 zastávky, 4 minuty (ve všední den jezdí 3x - 5x za hodinu, o víkendu 3x), odtud trolejbusem č. 104 do zoo - 8 zastávek, 11 minut (denně 3x - 6x za hodinu).
Autobus: z Ústředního autobusového nádraží (ÚAN) pěšky (podchodem asi 300 m) na zastávku Náměstí republiky, odsud trolejbusem č. 104 do zoo - 9 zastávek, 19 minut (denně 3x - 6x za hodinu)
Letadlo: z letiště Leoše Janáčka (dříve Ostrava Mošnov) autobusem do Ostravy na ÚAN a dále viz. Autobus
 


VSTUP DO ZOO A REGISTRACE
První vstup (autem) do zoo: služebním vjezdem (č. 2 v mapě) - na vrátnici bude jmenný seznam - stačí nahlásit jméno.
První vstup (pěšky) do zoo: hlavním vchodem (č. 1 v mapě) - bude tam jmenný seznam - stačí nahlásit jméno.
Registrace: ve výukovém centru (č. 5 v mapě)
Další vstupy do / ze zoo: služebním vchodem (č. 2 v mapě) s visačkou, v době, kdy je služební vchod uzavřen (18.00 - 6.00), bude příjezd / odjezd nebo vchod / východ přes noční služební vchod (č. 4 v mapě)
 


CENA
Poplatek za dospělého je 410,- Kč, za dítě (do 15 let) 350,- Kč a zahrnuje jednu společnou večeři, jeden přípitek (děti a řidiči nealko), základní občerstvení během celého programu (káva, čaj, citronová voda, sušenky, tyčinky, brambůrky apod.) a režijní a jiné náklady (identifikační visačky, tisk atd.). K tomu je třeba zmínit vstupné do zoo zdarma po všechny tři dny, výraznou slevu na stravování a další nadstandardní služby. Účastníci minulého ročníku obdrží pohlednici se společnou fotkou.
Stůl pro výměnu materiálů se platí zvlášť 90,- Kč. Jiná možnost je jen půl stolu za 50,- Kč.
Platba - bankovním převodem v Kč (viz. info v přihlášce), cizinci hotově na místě v CZK (ostatní hotově jen ve zvláštních a ojedinělých případech - po dohodě).
 


PŘIHLÁŠENÍ
Přihlásit se a zároveň objednat všechno ostatní (tzn. ubytování, stravu i stůl pro výměnu) lze jedním PDF formulářem. Stačí jej vyplnit a odeslat na e-mail (kontakt je ve formuláři). Vyplněnou přihlášku uložte pod svým jménem ve tvaru prijmeni_jmeno.pdf (podrobnosti v přihlášce). Pro každého účastníka je třeba jedna přihláška. Poslední možný termín přihlášení je 1. října 2020!!!
Stáhněte si přihlášku v PDF, pokud vám nepřišla mailem (kliknout pravým tlačítkem na odkaz a uložit jako...) - nevyplňujte přímo v internetovém prohlížeči. Případně se můžete přihlásit telefonicky (602 407 797).
Poznámka: pokud nemůžete otevřít PDF přihlášku, je to pravděpodobně tím, že máte starou verzi Acrobat Readeru (přihláška je z verze 11) - aktuální verzi v češtině si můžete zdarma stáhnout tady
 


UBYTOVÁNÍ
pro zájemce je domluvené ubytování v hotelu DMH (www.hoteldmh.cz; v mapě č. 11), který je asi 13 km od zoo, nicméně dobře dostupný autem (asi 19 min. odpoledne ve všední den) nebo MHD (asi 35 minut).

Vybavenost a okolí:
u hotelu je jedno placené parkoviště (v mapě č. 12; od 18.00 do 8.00 je zdarma), dvě parkoviště zdarma (č. 13 v mapě) a další parkoviště zdarma přes cestu u Billy (č. 14 v mapě). Před hotelem je zastávka tramvaje "Kino Luna" (č. 15 v mapě), Billa a další obchody, nedaleko jsou restaurace, bankomat, pošta atd.

Popis:
Hotel DMH má levnější ubytovnu (ta je obsazená) a hotelové pokoje typu standard a nadstandard - po zralé úvaze jsme volili nadstandard, jelikož cenový rozdíl je malý a rozdíl v kvalitě výrazně vyšší. Nadstandard pokoje vypadají solidně - jsou dvou a třílůžkové s vlastním sociálním zařízením a kompletním vybavením. K dispozici je i Wi-Fi zdarma (heslo dostanete na recepci).

Cena (vč. městského poplatku):
381 Kč / lůžko / noc (ve dvoulůžkovém pokoji) nebo 318 Kč / lůžko / noc (ve třílůžkovém pokoji) - platí se však celé pokoje (tedy i neobsazené postele). Pokud chcete bydlet spolu, musíte se domluvit a poslat přihlášky najednou (a domluvit myslím skutečně domluvit všichni - abych zase nedostal 5 přihlášek na jeden trojlůžák).

Doprava ze / do zoo:
autem nejlépe s navigací (tras je více) - GPS: 49°47'18.005"N, 18°13'33.737"E (hotel), 49°47'20.835"N, 18°13'30.647"E (parkoviště). Cesta je celkem bez problému - ve všední den (čtvrtek) odpoledne (okolo 14.00) to bylo asi 19 minut nebo ještě méně.
MHD - tramvají č. 2 přímo od hotelu (zastávka Kino Luna - č. 15 v mapě) 13 zastávek (18 minut) na Náměstí republiky (č. 17 a 18 v mapě) a odsud trolejbudem č. 104 devět zastávek (12 minut) do zoo. Přestup mezi tramvají a trolejbusem je asi 200 m podchodem (viz. mapa - č. 17 a 18). Tramvaj jezdí v pátek asi 6x denně, o víkendu 3x, trolejbus denně 6x (i o víkendu).

Jak objednat ubytování:
prostřednictvím přihlášky na ZOOfanatiku (viz. výše). Ubytování budeme objednávat průběžně a jmenovitě, proto v přihlášce uveďte, s kým chcete bydlet na jednom pokoji. Spolubydlící, objednávejte se najednou - pokoje budeme objednávat vždy až po jejich naplnění (tzn. až se přihlásí všichni z jednoho pokoje)!!!

Jak se ubytovat:
individuálně - nejlépe hned při cestě do zoo (je to blízko D1 na příjezdové straně směrem od Prahy a Brna), ale recepce je non-stop, tak je možné ubytování kdykoli. Na recepci budou mít jmenný seznam ubytovaných. Nic nebudete platit, ubytování již bude uhrazené. Kdo bude potřebovat fakturu na ubytování, musí to nahlásit předem (včetně fakturačních údajů) - fakturu si pak vyzvedne na recepci.

Individuální ubytování:
jestliže někomu ubytování nevyhovuje, může si individuálně zařídit jiné - jednotlivci mají větší šanci.
Levné ubytovny v Ostravě a okolí nechtějí rezervovat lůžka delší dobu dopředu, protože ubytovávají přednostně firmy (dlouhodobě) a ostatní ubytování je v Ostravě obecně poměrně drahé (zvláště poblíž zoo) a většinou s malou kapacitou. Blízko zoo (asi kilometr) je Studentská rezidence Slezská s hotelem a cenami za lůžko řádově 100 - 200 Kč. Od ledna zde však bude probíhat rekonstrukce a tak bude kapacita snížena na pouhých 15 lůžek, nicméně pokud budete rychlí, třeba uspějete /zvlášť pro studenty by to mohlo být vhodné).

 


STRAVOVÁNÍ
Společná večeře a přípitek v pátek:
zahrnuto v ceně (v poplatku ZOOFanatiky) - večeře v restauraci Saola, včetně přípitku šampaňským (pro děti a řidiče nealkoholické).

Snídaně: v naší režii, z nakoupených surovin (podobně jako to bylo v Jihlavě a Bratislavě) - ve výukovém centru (č. 5 v mapě). Cena 60,- Kč

Obědy a večeře: domluvená je cena 110,- Kč za oběd i večeři (oběd včetně polévky). Obojí bude v restauraci Saola  (č. 6 v mapě) - připraveno speciálně pro nás a nebude možné vybírat z menu. Je možné zajistit bezlepkovou dietu (požadavek musí být nahlášen mailem při odesílání přihlášky). Viz. Jídelní lístek

Jídla budou vydávána na stravenky, které každý obdrží při registraci.

Jak objednat jídlo:
prostřednictvím přihlášky na ZOOfanatiku

Ostatní občerstvení:
sušenky, tyčinky, chipsy apod. budou k dispozici non-stop zdarma stejně jako káva, čaj a nealkoholické nápoje.
 


SPECIÁLNÍ MOŽNOST
pro zájemce je možnost v neděli organizovaně navštívit nebo Park Leśny "U Kaczyny" - menší zoo v obci Rogów ve víceúčelovém areálu (jízdárna, svatby, restaurace atd.). Více méně běžná zvířata (daněk, lama, skotský náhorní skot, nutrie, pštros apod.), ale v příjemném lesním areálu. Webové stránky: www.parklesnyrogow.pl ; Facebook: www.facebook.com/parklesnyukaczyny
Park Leśny je v Polsku kousek za hranicí - Poláci to mají po cestě, kdo jede na severozápad a západ republiky nebo do Německa, může pokračovat po polské a německé dálnici, ostatní se budou muset kousek vrátit.
Odjezd z Ostravy ve 14.45 (vlastními vozy), cesta (po neplacených silnicích) trvá asi 30 minut. Na místě všichni počkají na posledního - prohlídka bude organizovaná (ve skupině). GPS: 49°59'18.492"N, 18°21'44.712"E. Kdo nebude vlastním vozem, může se domluvit s někým z ostatních účastníků - prostřednictvím Facebooku ZOOfanatiky nebo na místě.
Návštěvu lze spojit i s jinými polskými mini zoo v blízkosti (na větší zoo nebude čas) - např. Mini zoo Buków (to chce silnější žaludek), Mini zoo v Arboretu Bramy Morawskiej v Raciboórzi (malé v příjemném prostředí), Mini Zoo Krzanowice (neznám), Mini zoo nebo Mini Oaza Ptaków v Pawłówě (neznám).

Kdokoli (kdo nebude mít zájem o Park Leśny) se může zúčastnit organizovaná návštěvy skleníků Ostravské Zoo.
 


PROGRAM
program bude opět zajímavý, nechybí žádný z tradičních bodů - připraveno je 11 přednášek, sběratelská výměna, prezentace zoo a výprodej materiálů, aukce, komentovaná prohlídka zoo (s částí zákulisí), přednáška a beseda s významnou postavou zoologie, kterou bude Jaroslav Svoboda (spoluzakladatel a prezident nadace Česká zoo – pořadatele soutěže Bílý slon – o nejvýznamnější odchovy a stavby a přestavby v zoo ČR a Slovenska). V neděli je navíc již zmíněná speciální možnost prohlídky Parku Leśneho "U Kaczyny". Viz. kompletní detailní program
začátek: Pátek 9. října 2020 - příjezd mezi 9.00 a 10.00
konec: Neděle 11. října 2020 - odjezd 14.45 z Ostravy (případně v cca 16.15 z Rogówa)
 


SBĚRATELSKÁ VÝMĚNA
proběhne ve výukovém centru, pokud někdo bude potřebovat dovést materiály autem, je možné (po nahlášení) zajet ze služebního parkoviště až k výukovému centru. Po vyložení materiálů se musí auto opět zaparkovat na služebním parkovišti (od 9.00 hod. je pohyb "nezoologických" aut v zoo zakázán). Po skončení výměny vám materiály na parkoviště odveze služební vůz zoo.
 


AUKCE
Výtěžek aukce bude použit jako dar zoo na "The Kukang Rescue Program".
Dražit se bude v českých korunách, ale platba bude možná i v € (přepočet bude zobrazen na plátně - jako v Bratislavě).
V aukci budou předměty věnované samotnými účastníky a tradičně také něco hodnotnějšího navíc - obvykle to bývá hned několik předmětů nebo bodů a jinak to nebude ani v Ostravě. Konkrétní předměty budou upřesněny.
 


MAPY:
MAPA OSTRAVY (doprava zoo - hotel):

Stáhnout mapu Ostravy v tisknutelném PDF

MAPA OKOLÍ HOTELU:

Stáhnout mapu okolí hotelu v tisknutelném PDF

MAPA VCHODU ZOO:

Stáhnout mapu vchodu zoo v tisknutelném PDF

MAPA ZOO:

Stáhnout mapu zoo v tisknutelném PDF

MAPA TRASY OSTRAVA - ROGÓW:

Stáhnout mapu trasy Ostrava - Rogów v tisknutelném PDF
 

ZOOfanatika 2014 - 2019
Datum poslední aktualizace: 02. 07. 2019 • Date of last actualization:02. 07. 2019