ZOOfanatika 2022 - informace
 

ZOOFanatika 2022
9. ročník Slovanského setkání sběratelů zoo-materiálů a zoo-fanoušků

KDY A KDE
od 8. do 10. dubna 2022 v Zoologické zahradě Ostrava (www.zoo-ostrava.cz).
 


PŘÍJEZD AUTEM
služebním vjezdem (v mapě č. 2, GPS: 49°50'42.121"N, 18°19'02.631"E) na služební parkoviště (v mapě č. 3), neparkujte na hlavním parkovišti u vchodu do zoo! Parkování v průběhu ZOOFanatiky na stejném místě nebo lépe v místě ubytování.
Cesta na parkoviště: nalevo od vchodu, vedle veřejného parkoviště je ulice Stromovka a 150 m od křižovatky je vpravo služební vchod, za ním (již v areálu zoo) rovně a na první ostré odbočce vpravo (směrem k plameňákům).
Parkujte auta co nejblíže k sobě, i za sebou - i za cenu, že jeden zablokuje druhého (stejně budete odjíždět společně) - musí se vejít i auta zoo a personálu zoo!
 


PŘÍJEZD VEŘEJNOU DOPRAVOU
nemáte-li vlastní auto, je nejvýhodnější domluvit se s některým z dalších účastníků, kteří pojedou autem - to lze např. prostřednictvím Facebooku ZOOfanatiky.
Spoje do zoo, pokud přijedete veřejnou dopravou:
Vlak: z hlavního nádraží trolejbusem č. 102 do zastávky Vozovna trolejbusů - 3 zastávky, 4 minuty (ve všední den jezdí 3x - 5x za hodinu, o víkendu 3x), odtud trolejbusem č. 104 do zoo - 8 zastávek, 11 minut (denně 3x - 6x za hodinu).
Autobus: z Ústředního autobusového nádraží (ÚAN) pěšky (podchodem asi 300 m) na zastávku Náměstí republiky, odsud trolejbusem č. 104 do zoo - 9 zastávek, 19 minut (denně 3x - 6x za hodinu)
Letadlo: z letiště Leoše Janáčka (dříve Ostrava Mošnov) autobusem do Ostravy na ÚAN a dále viz. Autobus
 


VSTUP DO ZOO A REGISTRACE
První vstup (autem) do zoo: služebním vjezdem (č. 2 v mapě) - na vrátnici bude jmenný seznam - stačí nahlásit jméno.
První vstup (pěšky) do zoo: hlavním vchodem (č. 1 v mapě) - bude tam jmenný seznam - stačí nahlásit jméno.
Registrace: ve výukovém centru (č. 5 v mapě)
Další vstupy do / ze zoo: služebním vchodem (č. 2 v mapě) s visačkou, v době, kdy je služební vchod uzavřen (18.00 - 6.00), bude příjezd / odjezd nebo vchod / východ přes noční služební vchod (č. 4 v mapě)
 


CENA
Poplatek za dospělého je 590,- Kč, za dítě (do 15 let) 530,- Kč a zahrnuje jednu společnou večeři, jeden přípitek (děti a řidiči nealko), základní občerstvení během celého programu (káva, čaj, citronová voda, sušenky, tyčinky, brambůrky apod.) a režijní a jiné náklady (identifikační visačky, tisk atd.). K tomu je třeba zmínit vstupné do zoo zdarma po všechny tři dny, výraznou slevu na stravování a další nadstandardní služby. Účastníci minulého ročníku obdrží pohlednici se společnou fotkou.
Stůl pro výměnu materiálů se platí zvlášť 90,- Kč. Jiná možnost je jen půl stolu za 50,- Kč.
Platba - bankovním převodem v Kč (viz. info v přihlášce), cizinci hotově na místě v CZK (ostatní hotově jen ve zvláštních a ojedinělých případech - po dohodě).
 


PŘIHLÁŠENÍ
Přihlásit se a zároveň objednat všechno ostatní (tzn. ubytování, stravu i stůl pro výměnu) lze jedním PDF formulářem. Stačí jej vyplnit a odeslat na e-mail (kontakt je ve formuláři). Vyplněnou přihlášku uložte pod svým jménem ve tvaru prijmeni_jmeno.pdf (podrobnosti v přihlášce). Pro každého účastníka je třeba jedna přihláška. Poslední možný termín přihlášení je 3. dubna 2022!!!

Přihlášení bude tentokrát možné řádově až od přelomu února a března - s ohledem na aktuální pandemickou situaci a také kvůli ubytování (přesný počet lůžek / pokojů, které budeme mít k dispozici, bude potvrzen až koncem února). Po tomto termínu stálým účastníkům mailem rozešleme PDF přihlášku a pro ostatní zájemce ji umístíme sem.
 


UBYTOVÁNÍ
pro zájemce je domluvené ubytování na Vysokoškolských kolejích Jana Opletala (Koleje Ostravské Univerzity) (www.koleje.osu.cz; v mapě č. 9), které jsou asi 1 km od vchodu zoo, což je řádově 10 minut cesty pěšky (případně 2 zastávky trolejbusem č. 111 z hlavní ulice).

Parkování:
přímo u kolejí je malé parkoviště (v mapě P1), další malé parkoviště je přes křižovatku u Gymnázia (v mapě P3) a poslední - velké parkoviště je o kousek dál (jakoby za zády kolejí) u Penny Marketu (v mapě P2).

Popis:
dvou nebo třílůžkové studentské pokoje se sociálním zařízením na chodbě, společnou kuchyňkou apod. Pokoje, sociální zařízení i vše ostatní je velmi slušné - viz. fotogalerie kolejí

Cena (vč. městského poplatku):
350 Kč + 21 Kč městský poplatek / lůžko / noc (ve dvoulůžkovém pokoji) nebo 300 Kč + 21 Kč městský poplatek / lůžko / noc (ve třílůžkovém pokoji) - platí se však celé pokoje - tedy i neobsazené postele (tzn. 700 Kč / dvoulůžkový p. nebo 900 Kč / trojlůžkový p. + městské poplatky za počet osob a nocí). Pokud chcete bydlet spolu, musíte se domluvit a poslat přihlášky najednou (a domluvit myslím skutečně domluvit všichni - abych zase nedostal 5 přihlášek na jeden trojlůžák).

Jak objednat ubytování:
prostřednictvím přihlášky na ZOOfanatiku (viz. výše). Ubytování budeme objednávat průběžně a jmenovitě, proto v přihlášce uveďte, s kým chcete bydlet na jednom pokoji. Spolubydlící, objednávejte se najednou - pokoje budeme objednávat vždy až po jejich naplnění (tzn. až se přihlásí všichni z jednoho pokoje)!!!

Jak se ubytovat:
individuálně po cestě do zoo nebo kdykoli potom. Na recepci budou mít jmenný seznam ubytovaných. Nic nebudete platit, ubytování již bude uhrazené. Kdo bude potřebovat fakturu na ubytování, musí to nahlásit předem (včetně fakturačních údajů) - fakturu si pak vyzvedne na recepci.

Individuální ubytování:
jestliže někomu ubytování nevyhovuje, může si individuálně zařídit jiné - jednotlivci mají větší šanci.
Levné ubytovny v Ostravě a okolí nechtějí rezervovat lůžka delší dobu dopředu, protože ubytovávají přednostně firmy (dlouhodobě) a ostatní ubytování je v Ostravě obecně poměrně drahé (zvláště poblíž zoo) a většinou s malou kapacitou. Blízko zoo (asi kilometr) je Studentská rezidence Slezská s hotelem a cenami za lůžko řádově 100 - 200 Kč. Od ledna zde však bude probíhat rekonstrukce a tak bude kapacita snížena na pouhých 15 lůžek, nicméně pokud budete rychlí, třeba uspějete /zvlášť pro studenty by to mohlo být vhodné).

 


STRAVOVÁNÍ
Společná večeře a přípitek v pátek:
zahrnuto v ceně (v poplatku ZOOFanatiky) - večeře v restauraci Saola, včetně přípitku šampaňským (pro děti a řidiče nealkoholické).

Snídaně: v naší režii, z nakoupených surovin (podobně jako to bylo v Jihlavě a Bratislavě) - ve výukovém centru (č. 5 v mapě). Cena 65,- Kč

Obědy a večeře: domluvená je cena 120,- Kč za oběd i večeři (oběd včetně polévky). Obojí bude v restauraci Saola  (č. 6 v mapě) - připraveno speciálně pro nás a nebude možné vybírat z menu. Je možné zajistit bezlepkovou dietu (požadavek musí být nahlášen mailem při odesílání přihlášky). Viz. Jídelní lístek

Jídla budou vydávána na stravenky, které každý obdrží při registraci.

Jak objednat jídlo:
prostřednictvím přihlášky na ZOOfanatiku

Ostatní občerstvení:
sušenky, tyčinky, chipsy apod. budou k dispozici non-stop zdarma stejně jako káva, čaj a nealkoholické nápoje.
 


SPECIÁLNÍ MOŽNOST
vzhledem k nepředvídatelné situaci neplánujeme prohlídku žádné další zoo, ale kdokoli se může zúčastnit organizované návštěvy skleníků Ostravské Zoo.
 


PROGRAM
program bude opět zajímavý, nechybí žádný z tradičních bodů - připraveno je 10 přednášek, sběratelská výměna, prezentace zoo a výprodej materiálů, aukce, komentovaná prohlídka zoo (s částí zákulisí), přednáška a beseda s významnou postavou zoologie, kterou bude Jaroslav Svoboda (spoluzakladatel a prezident nadace Česká zoo – pořadatele soutěže Bílý slon – o nejvýznamnější odchovy a stavby a přestavby v zoo ČR a Slovenska). Viz. kompletní detailní program
začátek: Pátek 8. dubna 2022 - příjezd mezi 9.00 a 10.00
konec: Neděle 10. dubna 2022 - odjezd 14.45 z Ostravy
 


SBĚRATELSKÁ VÝMĚNA
proběhne ve výukovém centru, pokud někdo bude potřebovat dovést materiály autem, je možné (po nahlášení) zajet ze služebního parkoviště až k výukovému centru. Po vyložení materiálů se musí auto opět zaparkovat na služebním parkovišti (od 9.00 hod. je pohyb "nezoologických" aut v zoo zakázán). Po skončení výměny vám materiály na parkoviště odveze služební vůz zoo.
 


AUKCE
Výtěžek aukce bude použit jako dar zoo na "The Kukang Rescue Program".
Dražit se bude v českých korunách, ale platba bude možná i v € (přepočet bude zobrazen na plátně - jako v Bratislavě nebo Liberci).
V aukci budou předměty věnované samotnými účastníky a tradičně také něco hodnotnějšího navíc - obvykle to bývá hned několik předmětů nebo bodů a jinak to nebude ani v Ostravě. Konkrétní předměty budou upřesněny.
 


MAPY:

MAPA ZOO:

Stáhnout mapu zoo v tisknutelném PDF

MAPA VCHODU ZOO:

Stáhnout mapu vchodu zoo v tisknutelném PDF

MAPA POLOHY KOLEJÍ:

ZOOfanatika 2014 - 2019
Datum poslední aktualizace: 09. 01. 2022 • Date of last actualization:09. 01. 2022